GARANTII TINGIMUSED

Mööbli valmistamisel kasutatakse kvaliteedi alusel valitud materjale, osasid, mehhanisme ja ühendusdetaile. Kvaliteetsete materjalide kasutamine, pidava järelvalve all olevad töö ja tootmismeetodid, peronali ametioskused ja kõrge teadlikkus kvaliteedi alal võimaldavad anda tellitud mööblile 2 (kahe) aastase müügigarantii.
Garantiiaja pikkus ja alguskuupäev.
Mööbli garantiiaeg on 3 (kolm) aastat.
Garantii algab toote ostukuupäevast.
Garantii sisu.
Garantii alla kuuluvad Põhja Mööbel OÜ  valmistatud toodete konstruktsiooni-, tootmise- ja materjalivead ning nendest vigadest põhjustatud kahjustused. Garantii katab eelpool nimetatud vigade ja nendest toodetele põhjustatud kahjustuste parandamise kulud.
Garantii piiranguid.
Garantii ei hõlma kahjustusi, mis on põhjustatud hoolimatust toote kasutamisest, kahjustamisest, lõhkumisest või toote mitte sihtotstarbelisest kasutamisest.
Garantii alla ei kuulu normaalsed värvuse muutused, toote loomulik kulumine või pisidefektid, mis ei mõjuta toote sihipärast kasutamist (näiteks pinnakatte kriimustused).
Garantii ei hõlma kahjustusi, (kui toode ei ole paigaldatud Põhja Mööbli poolt) mis on põhjustatud ebakorrektsest paigaldusest. Näiteks kui klient on paigaldanud toote ise ning teinud seda valesid töövõtteid kasutades.
Garantii kehtivus.
Garantii kehtib mööbli sihtotstarbelisel kasutamisel tekkinud defektide korral.
Garantii kehtib eeldusel, et mööblit on kaitstud niiskuse eest (relatiivne niiskus 25-45%). Kasutatud ja säilitatud normaalsetes tingimustes(ruumi  temperatuur mitte alla 15C)  ning järgitud puhastamist-hooldamist puudutavaid juhendeid.
Garantii kehtib eeldusel, et esitatakse arve ja kviitung arve kogusumma tasumise kohta.
Garantiipretensiooni lahendamine.
Pretensioon peab olema esitatud kirjalikult. E-mailile pml@pml.ee või teiega tegelenud müügikonsultandile. Peale seda otsustame, kas on vajalik Teie külastamine ja probleemi ülevaatus. Kui puudus kvaliteedis on selgunud, sisestatakse probleem tootmisprogrammi ja Teie pretensioon lahendatakse mõistliku aja jooksul (umbes 2 nädalat). Garantiiremont viiakse läbi ainult Põhja Mööbel OÜ  töömeeste poolt. Kui klient on tellinud ise mujalt teenuse probleemi lahendamiseks, siis katkeb toote garantii. Värvierinevused garantiina tarnitud mööbli ja algselt tarnitud mööbli vahel on võimalikud. Need ei too kaasa müüjale muud hüvitamiskohustust.
Võlaõigusseaduse §230 lg5 kohaselt müügigarantii ei välista ega piira ostja õigust kasutada muid seadusest või lepingust tulenevaid õiguskaitsevahendeid.

JUHTNÖÖRID

Vannitoa- ja köögimööbel
Köök ja vannituba on niinimetatud märjad ruumid, mida kasutatakse tihedasti iga päev. Seetõttu peab nende sisustus vastama erilistele, kõrgendatud tingimustele. Et Sinu vannitoa- ja köögimööbel teeniks Sind muutumatus headuses palju aastaid, peaksid kasutama kvaliteetseid puhastusvahendeid. Mida aga peaksid tegema kohe nüüd selle heaks, et Sinu köök püsiks võimalikult pikka aega uus ning perfektselt kaunis?

Puhastus- ja hooldusnipid
Kas puhastada kööki/vannituba pidevalt või koristada pikemate vaheaegadega, ent siis hästi põhjalikult? Soovitame kindlasti esimest varianti. Pideval puhastamisel ei jõua mustus kinnistuda/sisse imbuda ning Sul ei teki vajadust kasutada selle eemaldamiseks tugevatoimelisi ja abrasiivseid puhastusvahendeid.
Põhireegel: ära tarvita vägivalda – terariistu, karedaid küürimiskäsnu, lahuseid, pleegitusvahendeid, küünelakieemaldajat, äädikat, sidrunhapet, abrasiivseid küürimispulbreid, lihvimisvahendeid jne.
Erinevad materjalid, tekstuurid, viimistlused jne nõuavad loomulikult erinevaid hooldusvahendeid ja -võtteid.

Kõigepealt aga tavapärasest, igapäevasest puhastamisest.

Üldised soovitused:
Tolmu, plekkide, sõrmejälgede, toiduvalmistamisel tekkinud pritsmete ja mööbli pinnale kondenseerunud suitsu-rasvaaurude eemaldamiseks lahusta soojas vees pisut pehmetoimelist pesemisvahendit/seepi. Pühi pinnad-kapid-laekad niiske lapiga üle ning kuivata seejärel pehme kuiva lapiga. Erilist hoolikust vajavad kõiksugu nurgad.
Kui on vähimgi kahtlus, et puhastusvahend võib kahjustada eseme viimistlust, muuta värvitooni vms, soovitame kindlasti katsetada kõigepealt mõnel varjatumal pinnal, mitte aga kapiuksel.
Korrodeeriva toimega (happeid ja leeliseid sisaldavad) puhastusvahendid võivad lühendada metallaksessuaaride ja -valamu kaunina väljanägemise iga.
Ära jäta kraane tilkuma!
Ära pista niiskeid lappe ja käsnu kappi või sahtlisse kuivama, sest pidev niiskus suudab ajapikku ka parimate materjalide puhul oma töö teha.

Laminaatpinnad
on kõige kergemini puhastatavad ning ei vaja mingeid erijuhised.

Puit- ja vineerpindade
puhastamiseks tarvita kergelt niisket lappi. Ära püüa eemaldada kangekaelsemaid plekke liiga tugevasti hõõrudes. Hõõru ja kuivata piki puidumustrit – nii säilitab puitpind paremini oma loomuliku ilu ja naturaalse väljanägemise.

Lakitud pindade
igapäevaseks puhastamiseks kasuta pehmet seemisnahkset, “Vileda” või käsnlappi. Kemikaalidest võib tarvitada aknapuhastusvedelikke.

Roostevabast terasest pinnad
Müügil on üpris laias valikus vahendeid nii metallfassaadide, soojendusplaatide, kubude, ahjude jne tarvis. Järgi nende kasutamisel tootja juhiseid! Need on harilikult pakendil kirjas, ent alati võid küsida ka Gamadecori toodete müüjalt.

Kroomitud/nikeldatud käepidemed
on viimistluse saanud galvaanilises vannis. Neid võib puhastada samade vahenditega kui laminaat- või puitpindu. Kangekaelsete plekkide ja kriimustuste puhul võib proovida autohooldusvahendeid.

Kubude metallfiltrid
Enamik tänapäevaseid kubusid on varustatud metallfiltriga. Neid ei ole vaja välja vahetada, vaid näiteks nõudepesumasinas puhtaks pesta. Parema pesutulemuse saad, kui asetad nad masinasse vertikaalselt. Üldjuhul võiks filtreid puhastada kahe nädala tagant, ent loomulikult sõltub see ka kasutamise intensiivsusest. Järgi tootja soovitusi!

Klaaspindadele
Sobivad täpselt samad vahendid, mida tarvitad aknaklaaside puhastamiseks.

Puit- ja laminaattööpinnad
Puidust tööpinnad vajavad veekindluse säilitamiseks pidevat hooldust. Õlivaha ja õliga kaetud pindade puhul jälgi eraldi kasutusjuhendit.
Laminaattööpinnad ei nõua erilisi puhastusnippe.
Nii puidu kui ka laminaadi puhul tuleb arvestada, et nad ei kannata kõrget kuumust ega terariistu. Seetõttu tarvita kuumaaluseid ning puidust, graniidist või plastikust lõikelaudu.

Roostevabast terasest tööpinnad
Kasuta sama lahendust mis roostevabade terasest pindade juures.

Garaniittööpinnad
Kivipindade puhastamiseks kasuta spetsiaalseid vahendeid. Kivi vajab pidevat hooldamist, et säilitada väga head omadused nii kasutamisel kui ka hooldamisel.

Kuidas vältida niiskuskahjustusi?

Üldised soovitused:
Ära kasuta kappide-sahtlite puhastamisel aurupesurit! Surve all tulev aur tungib materjalidesse ning võib pinnad lootusetult kummi ajada.
Pühi nii külmade kui ka kuumade jookide või vedelate toitude pritsmed kohe ära!

Valamu(kapi)d
Veendu, et sifoonsulgurid on tihedasti kinni. Kui neid puhastamiseks avad, pane alati veekogumisnõu alla!

Nõudepesumasinad
Kui Sa ei soovi kahjustada kappe-sahtleid-tööpindu nõudepesumasina töötamise ajal tekkiva veeauruga, ole kannatlik. Ära kiirusta kohe pärast töötsükli lõppu nõudepesumasina ust avama, vaid lase selle sisemus maha jahtuda! Järgi masina tootjafirma soovitusi!

Kubud
Soovitame kubu toiduvalmistamise, aga ka lihtsalt vee keetmise ajaks kindlasti tööle panna. Nii väldid rasvaosakeste ladestumist ja vee kondenseerumist oma kööki.

Kõikvärki vuugid, liite- ja ühenduskohad
tuleb mööbli kokkupanekul ja kraanikausside installeerimisel väga hoolikalt tihendada, et niiskus neist läbi ei tungiks. Kontrolli nende seisundit aeg-ajalt! Kuivata tööpinnad (eriti lamineeritud kattega pinnad!) pärast kasutamist hoolikalt, et vältida niiskuse võimalikku läbi liitekohtade pinna alla kogunemist!

Sisekliima
Puit kui looduslikku päritolu materjal reageerib temperatuuri ja õhuniiskuse muutustele paisumise ja kokkutõmbumisega. Ideaalne oleks, kui suudaksid hoida õhuniiskuse pidevalt 55–70% ning temperatuuri 18–22 °C vahemikus.
Kui õhk on liiga kuiv, kasuta õhuniisutajat või hoia köögis keskkütteradiaatori juures lahtist veeanumat.
Uusehitistes on õhuniiskus sageli liiga suur, üle 70%. Sel puhul on tarvis head ventilatsiooni.
Õhuniiskus ja selle reguleerimiseks tarvilikud meetmed sõltuvad väga palju ka sellest, kas elad mere ääres või sisemaal.
Üks lisameede veel, kui soovid oma kööki kaua kaunina hoida: väldi päikesekiirte otsest langemist puitpindadele! Lakkidele on lisatud puitu ultraviolettkiirte eest kaitsvaid aineid, kuid naturaalpuit muudab päikese käes aja jooksul tugevasti värvi.